Stadstour of excursie in Bandung

Bandung oude gebouwen

Stadswandeling met gids in Bandung

Het verleden herleeft

Bandung geschiedenis

Zelf de stad ontdekken is leuk, maar een lokale gids maakt een stadswandeling nog leuker.
Door de verhalen en uitleg ziet u het verleden herleven. Kunt u zich voorstellen hoe de stad 100 jaar geleden bruiste? In de koloniale tijd ontmoette de elite die rijk geworden was van de theeplantages elkaar hier en werd er volop gewinkeld in de luxe winkelstraat.

We nemen je graag mee terug in de tijd. De statige art-deco gebouwen staan al op je te wachten.


Wat is het plan?

Kopi Aroma Bandung  We lopen door het centrum van Bandung, door de oude winkelstraat. De stad is modern en levendig, en trekt nog steeds vele mensen uit de omgeving naar de vele winkels. Alleen zijn het nu vooral mensen op koopjesjacht naar goedkope merkkleding.

Onderweg zijn de sporen uit het verleden nog duidelijk zichtbaar. De stad heeft veel art-deco gebouwen. Loop door dezelfde straten als Charlie Chaplin.  Bedenk je hoe de koetsen hier stopten voor de klassieke hotels, zodat de “heren van de thee” hier van een uitgebreide rijsttafel konden genieten of overnachtten in de oude hotels die tot de dag van vandaag gasten van over de hele wereld welkom heten.

kopi aroma bandung

De heerlijkste koffie wordt gemaakt bij “Kopi Aroma”. Al meer dan 90 jaar, volgens oud recept, verkoopt de oude familiebedrijf de lekkerste koffie. Kijk binnen en waan je terug in de tijd.

Sinds 1918 kun je heerlijk eten en koffiedrinken bij Maison Bogerijen, de oude patisserie van dhr L van Bogerijen.  Zelfs de gouverneur generaal kwam hier weleens eten! Schuif aan en proef van het oude Nederlandse gebak.


Terug in de tijd

3 uur vol art-deco, koffie en Sundanese gastvrijheid


Goed om te weten ✔

  • Wij verwelkomen u graag in onze prachtige stad Bandung
  • Geen extra kosten
  • Door de tour te doen, maak je kennis met het verleden en begrijp je het heden beter 😉
  • Privé rondleiding
  • Heeft u allergieën of speciale wensen, laat het mij dan van tevoren weten
  • Voor alle leeftijden

Praktische informatie

Beschikbaarheid: elke dag
Duur: 3 uur.
Inbegrepen: gids
Taal: Engels
Beperkt aantal plaatsen: controleer beschikbaarheid


Wat neem je mee? ✔

  • Comfortabele kleding en schoenen
  • Zonnebrand/hoed of pet

Bethel kerk Bandung

Waarom mag je deze tour niet missen? ✔

  • Een leuke rondleiding door het stadscentrum
  • Interessante verhalen
  • Maak kennis met het verleden
  • Leer meer over geschiedenis en cultuur
  • Probeer nieuwe dingen
  • Deel onze passie
  • Veel gezelligheid
  • Vraag alles wat je wilt weten
  • Foto’s en herinneringen

Neem contact op en vraag naar de mogelijkheden >>>


 

Geschiedenis tour Yogyakarta

Geschiedenis tour Yogyakarta

Djokjakarta, 100 jaar geleden

Reis terug in de tijd

Herinner je je Jogjakarta nog van de verhalen van je familie? Heb je foto’s van jaren en jaren geleden?
Het is nu tijd om terug in de tijd te reizen en de sporen van het verleden terug te vinden. We laten je graag het Jogja van zo’n 100 jaar geleden zien en vertellen je de verhalen die nog steeds verbonden zijn met de straten waarin we lopen.

Ben je er klaar voor om het verleden te ontmoeten? Je wandelt door de oude straatjes waar je de oude gebouwen uit het verleden nog herkent. Soms nog trots en mooi, soms verborgen en oud en verweerd en getekend door de tijd. Voor de langere afstanden reizen we per becak.


Wat is het plan?

KITLV
Societeit De Vereeniging (met de drie puntdaken) en daarachter het gebouw van de Nederlandsch-Indische Levensverzekering en Lijfrente-Maatschappij (Nillmij) te Jogjakarta (Foto Zindler, Jogjakarta) (Creative Commons CC BY License)

  We beginnen in het centrum van Jogja en lopen door de oude straatjes op zoek naar sporen uit het verleden. De stad is druk en levendig, maar vertelt ons nog steeds de verhalen van jaren en jaren geleden.

Onderweg vertellen we je de verhalen die verbonden zijn met de gebouwen en plekken om ons heen. Tegenwoordig staat Jogja bekend als de enige stad in Indonesië die nog wordt geregeerd door een Sultan, Yogyakarta is een belangrijk centrum van kunst, onderwijs en cultuur.
Hoe zag Jogja er 100 jaar geleden uit? Kun je je dit voorstellen?

In deze tour richten we ons op Jogjakarta rond 1920. De Nederlanders waren de koloniale macht. We gaan op zoek naar de oude gebouwen die toen in gebruik waren. Waar was het machtscentrum? Hoe zit het met de kerken, scholen en ziekenhuizen? Wat waren de plaatsen waar de hogere klasse zich graag ophield?

Probeer de hapjes en drankjes die al favoriet waren bij onze voorouders. Wist je dat deze snacks nog steeds op dezelfde manier worden gemaakt als vroeger?

Bang om te moe te worden? Maak je geen zorgen, we gaan niet alleen wandelen, maar reizen ook per becak.
Een geweldige manier om alles te zien, zonder te moe of te warm te worden.


Een geweldige ervaring

3 uur vol geschiedenis en cultuur
Beweeg, snack en dwaal rond zoals ze 100 jaar geleden deden!


Goed om te weten ✔

  • Wij verwelkomen u graag in onze prachtige stad Yogyakarta
  • Geen extra kosten, de becaktour, hapjes en drankjes zijn inbegrepen
  • Door de tour te doen, maak je kennis met het verleden en begrijp je het heden beter 😉
  • Privé rondleiding
  • Heeft u allergieën of speciale wensen, laat het mij dan van tevoren weten
  • Voor alle leeftijden

Praktische informatie

Beschikbaarheid: elke dag
Duur: 3 uur.
Inbegrepen: becak, gids, snacks, drinken en water.
Taal: Engels
Beperkt aantal plaatsen: controleer beschikbaarheid


Wat neem je mee? ✔

Comfortabele kleding en schoenen

Zonnebrand/hoed of pet


Waarom mag je deze tour niet missen? ✔

– Een leuke rondleiding door het stadscentrum

– Interessante verhalen

– Maak kennis met het verleden

– Leer meer over geschiedenis en cultuur

– Probeer nieuwe dingen

– Deel onze passie

– Veel gezelligheid

– Vraag alles wat je wilt weten

– Foto’s en herinneringen


Neem contact op en vraag naar de mogelijkheden >>>

Nostalgische geschiedenistour Semarang

theater semarang mata hari

semarang

Semarang privé tour met een gids

Uw gids brengt het oude Semarang weer tot leven. In Semarang zijn nog veel oude gebouwen met evenveel interessante verhalen uit de koloniale tijd.  Tijdens een excursie van ongeveer 1.5 uur (ongeveer 3 km) vertelt de gids in het Engels de verhalen achter de gebouwen en de oude stad.

Heeft u zin in iets meer actie? U kunt onder begeleiding van een gids ook per fiets of zelfs op een Vespa scooter de verschillende wijken van Semarang ontdekken.
Vraag naar de mogelijkheden en wij regelen het voor u!

Neem vrijblijvend contact op >>>